Z Canaimy pod wodospad Salto Angel

Z Canaimy pod Salto Angel - Dzień II

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Rio Carrao w drodze pod wodospad Salto Angel

Drugiego dnia zostajemy zapakowani do drewnianej łodzi, którą płyniemy w górę rzeki Rio Carrao i Rio Churun pod wodospad Salto Angel. Miejscami rzeka jest na tyle niebezpieczna, że zostajemy wysadzenie na brzeg i musimy przejść kawałek piechotą. W porze suchej, w górnych odcinkach rzeki Rio Churun, poziom wody jest na tyle niski, że zmuszeni jesteśmy do wyjścia z łodzi i przepchania jej przez najpłytsze miejsca. Po siedmiu godzinach dopływamy do miejsca, z którego rozpoczynamy podejście pod wodospad Salto Angel. Przez ponad godzinę idziemy szlakiem przez dżunglę i dochodzimy do punktu obserwacyjnego, z którego możemy podziwiać wodospad Salto Angel. Jeszcze dwadzieścia minut marszu i zachęcani przez przewodnika możemy wykąpać się w wodach wodospadu.

Noc spędzamy śpiąc w campingu niedaleko miejsca, do którego dopłynęliśmy łodzią. Camping to tak naprawę kilka wiat zrobionych z drewnianych belek podpierających dach. Między belkami rozpięte są hamaki, które pełnią nam rolę łóżka.

Tą łodzią płyniemy w górę rzeki pod wodospad Salto AngelPierwsze miejsce, w którym musieliśmy wyjść z łodzi i obejść niebezpieczny nurtZgrana grupa w drodze pod Salto AngelPierwsze i zarazem najdłuższe obejście mocnego nurtu rzekiPłyniemy dalej w górę rzeki Rio Carrao, w kierunku Salto AngelDrugie obejście niebezpiecznego miejsca na rzece prowadzi przez dżunglęCzekamy na łódźIm bliżej wodospadu Salto Angel tym nurt staje się mocniejszyKolejny trudniejszy odcinek rzeki, który my obchodzimyIm bliżej Salto Angel tym trudniej pokonać nurtDrugie śniadanie jemy nad brzegiem rzeki Rio ChurunW przerwie na drugie śniadanieW porze suchej w górnych odcinkach rzeki Rio Churun często trzeba przepychać łódźGłazy w rzece Rio ChurunOstatni przystanekDżungla, ostatni odcinek drogi pod Salto AngelPrzez dżunglęPunkt widokowy na Salto AngelKąpiel w wodach najwyższego wodospadu świataSalto Angel, najwyższy wodospad świata, 979 mZ cykadąNa hamaku w obozie pod Salto AngelHamaki z moskitierą